POMOC
 1. Wizytówka

  Strona wizytówki reprezentuje Twoja Firmę lub Instytucję w naszym systemie informacji przetargowej. Jest widoczna zarówno dla zalogowanych jak i niezalogowanych użytkowników systemu.

  Dodaj powiązanego wykonawcę - ten przycisk przeniesie Cię do formularza powiązania Wykonawcy, czyli Firmy. W trakcie wpisywania nazwy pojawi się okienko autouzupełniania, z którego można wybrać właściwą firmę. Po dodaniu Wykonawcy możesz przejść do formularza edycji Wizytówki.

  Dodaj powiązaną instytucję - ten przycisk przeniesie Cię do formularza powiązania Instytucji, w trakcie wpisywania nazwy pojawi się okienko autouzupełniania, z którego można wybrać właściwą Instytucję.

  Po dodaniu Instytucji pozostaje odczekać aż zweryfikujemy czy powiązanie jest właściwe. Otrzymasz stosowne powiadomienie gdy dokonamy weryfikacji. Po udanej weryfikacji możesz przejść do formularza edycji Wizytówki.


  Formularz edycji wizytówki

  Sugerujemy wypełnienie wszystki pól oraz wybranie logo Twojej firmy, dla ułatwienia identyfikacji. Po wypełnienu i zapisaniu formularza, Wizytówka Twojej Firmy jest gotowa.

  Wizytówkę możesz w każdej chwili przejrzeć klikając w pozycję "Wizytówka" -> "Podgląd wizytówek".

  W dziale "Firmy powiązane" możesz zarządzać powiązanymi firmami.

 2. Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka pozwoli Ci z łatwością znaleźć to co Cię interesuje. Podzieliliśmy wyszukiwarkę na 4 działy:


  1. Wyszukiwanie Zamówienia

  Możesz wyszukać zamówienia publiczne/przetargi. Wyniki wyszukiwania posiadają odpowiednie funkje, na podstawie znalezionych Zamówień odpowiednie przyciski pozwalają na: Wyszukiwanie Wykonawców/Instytucji w Wyszukiwaniu Hybrydowym, Przygotowanie analizy wyszukanych Zamówień oraz dodanie wyników wyszukiwania do Obserwowanych, stają się wtedy Skrótem, z którego możesz korzystać w każdej chwili.

  Z Wyszukiwarki tej możesz łatwo skorzystać z poziomu tabeli wyników wyszukiwań - w prawym górnym rogu - tuż przy przycisku Szukaj, wybierając "Wyszukaj: Instytucje" lub "Wyszukaj: Wykonawców".

  Każdy wynik wyszukiwnia możesz obserwować i zapisać jako Skrót (Obserwowane Wyniki Wyszukiwania), więcej na temat Skrótów przeczytasz w dziale "Obserwowanie".


  2. Wyszukiwanie Instytucji - możesz wyszukać Instytucje.


  3. Wyszukiwanie Wykonawców - możesz wyszukać Wykonawców.


  4. Wyszukiwanie Hybrydowe

  Wyszukiwarka ta pozwala na wyszukanie Instytucji lub Wykonawcy na podstawie zamówienia.

 3. Obserwowanie

  Obserwowanie jest jedną z najistotniejszych funkcji systemu. Dzięki obserwowaniu Wyników Wyszukiwania (Skróty)/Zamówienia/Instytucji/Wykonawcy otrzymujesz powiadomienia o każdym wydarzeniu z nimi związanych, a także masz do nich łatwy dostęp z poziomu menu.

  Skróty (Obserwowanie Wyników Wyszukiwania) - jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniami publicznymi, wystarczy, że użyjesz Wyszukiwarki.

  W zaawansowanych ustawieniach możesz podać więcej szczegółów zawężających wyniki wyszukiwania tak aby spełniały Twoje oczekiwania.

  Po kliknięciu szukaj pojawi się tabelka z wynikami wyszukiwania a z prawej strony przycisk "Obserwuj wyniki wyszukiwania", kliknięcie w ten przycisk sprawi, że Skrót zostanie zapisany na Twoim koncie i masz do niego stały dostęp zarówno w Wyszukiwarce jak i w dziale "Zamówienia" -> "Obserwowane Zamówienia".


  Obserwowanie Zamówienia

  Aby obserwować Zamówienie należy kliknąć w ikonkę "Dodaj zamówienie do obserwowanych" na liście zamówień lub w przycisk na stronie Zamówienia.


  Od tej pory obserwujesz zamówienie i otrzymasz powiadomienie o każdej zmianie tego zamówienia. Do listy Obserwowanych Zamówień masz dostęp w menu "Zamówienia" -> "Obserwowane Zamówienia".


  Obserwowanie Instytucji

  Aby obserwować Instytucję należy kliknąć w ikonkę na liście gdzie pojawia się Instytucja lub w button na stronie Instytucji.


  Od tej pory obserwujesz Wykonawcę i otrzymasz powiadomienie o każdym zdarzeniu dotyczącego tego Instytucji. Do listy Obserwowanych Instytucji masz dostęp w menu "Instytucje" -> "Obserwowane Instytucje".

 4. Powiadomienia

  Powiadomienia wysyłane są na Twoje konto oraz Twój adres email gdy obserwujesz Instytucję/Wykonawcę lub Zamówienie. Za każdym razem, gdy nasz system wykryje nowe zdarzenie albo zmianę danych, otrzymasz powiadomienie. Do powiadomień masz łatwy dostęp na górze strony klikając w ikonkę.


  Możesz je przejrzeć lub przejść do podstrony ze wszystkimi powiadomieniami (link).

  Na podstronie z listą powiadomień możesz wygodnie je przejrzeć i moderować.

  W każdej chwili możesz oznaczyć dane powiadomienie jako przeczytane lub je usunąć. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy odpowiednie zakładki.


  Wszystkie

  Jak sama nazwa wskazuje, znajdują się tu wszystkie powiadomienia. Poszczególne powiadomienia możesz oznaczyć gwiazdką, jeśli są dla Ciebie istotne, będziesz mógł je wygodnie przeglądać w "Oznaczone gwiazdką".


  Nieprzeczytane powiadomienia

  Znajdziesz tu tylko nieprzeczytane powiadomienia.


  Nowe zamówienia

  Wyświetlane są tu tylko nowe zamówienia od obserwowanych przez Ciebie Instytucji. Więcej na temat obserwowania znajdziesz w dziale pomocy "Obserwowanie".


  Oznaczone gwiazdką

  Znajdziesz tu powiadomienia oznaczone przez Ciebie gwiazdką. Sugerujemy aby były to istotne powiadomienia lub takie, do których chcesz wkrótce wrócić.


  Zamówienia wygrane przez wykonawców

  Znajdziesz tu powiadomienia o Zamówieniach wygranych przez Wykonawców jakich obserwujesz. Więcej na temat obserwowania znajdziesz w dziale pomocy "Obserwowanie".


  Zakończone zamówienia

  Znajdziesz tu powiadomienia o zakończonych Zamówieniach.

 5. Aktualności Zamówień

  Dział Aktualności Zamówień zawiera wszelkie Zamówienia Publiczne powiązane z Twoimi Obserwowanymi Wynikami Wyszukiwania/Instytucjami/Wykonawcami, zawiera także Zmiany w obserwowanych Zamówieniach oraz Najnowsze (ostatnie) ogłoszone wyniki obserwowanych Zamówień. Za pomocą wygodnych w użytkowaniu kart możesz łatwo przełączyć się pomiędzy tym co Cię aktualnie interesuje.

 6. Analizy

  Analizy zawierają bardzo cenne informacje na temat interesujących Cię przetargów. Na podstawie Analiz możesz ocenić konkurencję, średnią cenę, otrzymujesz także wiele statystycznych danych.


  Przykładowa analiza wygląda tak:

  Analizę można stworzyć na podstawie Wyników Wyszukiwania w Wyszukiwarce Zamówienia klikając w przycisk "Przygotuj analizę". Po kliknięciu wyświetli się okienko z prośbą o podanie okresu analizy.

  W razie nie podania dat, analiza zostanie wykonana dla całego wyniku wyszukiwania.

  Po kliknięciu w "wykonaj" wyświetli się komunikat: "Analiza została dodana do kolejki, zostanie przygotowana w ciągu najbliższych kilku minut. Po jej przygotowaniu zostanie Pan/Pani powiadomiona". Status przygotowania analizy można sprawdzić na podstronie "Moje analizy". Gdy analiza będzie gotowa, otrzymasz odpowiednie powiadomienie.